Bilirkişilik Temel Eğitimi 1. Grup

Bilirkişilik Temel Eğitimi 1. Grup

Bilirkişilik Temel Eğitimi 1.grubumuz 28-29 Eylül, 5-6 Ekim tarihleri arasında Ankara UFSEM Binamızda gerçekleştirildi. Devam koşulunu sağlayan katılımcılara katılım belgeleri takdim edildi.

Libra Akademi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen Bilirkişilik Temel Eğitimi tamamlandı. Toplam 24 saatlik eğitimde dersler haftasonu gün boyu sürdü.

Haftasonu 10.00 da başlayan eğitimimiz 16.50 de bitti.

Programın Amacı

Bilirkişilik temel eğitimi, bilirkişilik faaliyetinin yürütülmesi ile ilgili temel, teorik ve pratik bilgilerin bilirkişilik yapmak isteyen meslek mensupları tarafından edinilmesi amaçlanmaktadır.

Eğitimin ilk günü Av. Ali Selek Yargılama Hukukuna İlişkin İlkeler konulu dersi anlattı. Daha sonra İspat Hukukuna İlişkin Temel Kavramlar konusuna dikkat çekti.

6 saatlik Bilirkişinin Nitelikleri, Ödevleri ve Etik İlkeler eğitimini ise Dr. Öğr. Üyesi Elif Çelik tarafından işlendi. Ardından Dr. Zeynep Bahadır Bilirkişilik İncelemesi dersini anlattı.

2.haftada da Dr.Zeynep Bahadır tarafından Bilirkişilik İncelemesi eğitimi dersine devam edildi.

Rapor Yazımı Usul ve Esasları dersini Av. Damla Seyhan işledi.

Eğitimin Son günü 6 saatlik Uygulama dersi verildi. Ders, Av. Güngör Tanrıverdi tarafından işlendi.

Eğitimin sonunda devam koşulunu sağlayan katılımcılara katılım belgeleri UFSEM Müdürü Doç. Dr. Özge Yücel, Av. Güngör Tanrıverdi ve Libra Akademi’den Avukat Ali Selek tarafından takdim edildi.