BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ

BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMİ

UFSEM Bilirkişilik Temel Eğitimi *

Eğitim Tarihleri

   

Eğitimin Süresi 24 Saat  Haftasonu: 10.00 – 16.50
Yöntem Yüz yüze ve uygulamalı
Ücret

650 TL (KDV Dahil)

Ufuk Üniversitesi öğrencileri, mezunları ve mensupları için indirimli ücret 550 TL 

En az 5 kişilik grup kayıtları için kişi başı indirimli ücret 550 TL

Kontenjan 24 Kişi
Eğitim Yeri UFSEM Dr. Sadık Ahmet Cad. No. 45 Balgat/Ankara

Programın Amacı 

Bilirkişilik temel eğitimi, bilirkişilik faaliyetinin yürütülmesi ile ilgili temel, teorik ve pratik bilgilerin bilirkişilik yapmak isteyen meslek mensupları tarafından edinilmesini amaçlar. Temel eğitim, Bilirkişilik Yönetmeliğine göre on sekiz saati teorik ve altı saati uygulamalı olmak üzere en az yirmi dört ders saatinden oluşur.

Teorik eğitim; yargılama hukukunun genel ilkeleri, bilirkişilik mevzuat hükümleri, bilirkişinin taşıması gereken nitelikler, bilirkişinin yetkileri ve yükümlülükleri, uyması gereken temel ve etik ilkeler, ispat faaliyeti ve bilirkişi incelemesinin usul ve esasları, teknik konu-hukuki konu ayrımına ilişkin usul ve esaslar ile rapor yazım usul ve tekniğini kapsar. Uygulama eğitimi; Bilirkişi Bilgi Sisteminin kullanılması, katılımcıların bireysel veya heyet hâlinde sistematik teknikleri kullanma becerilerini geliştirmelerini sağlayacak örnek bir olaya ilişkin bilirkişi raporu düzenleme ile uygulama gözetimi faaliyetlerini içerir.

Bilirkişi Olmak İçin 

Bilirkişilik Yönetmeliğine göre beş yıllık meslekî kıdem kazanmış meslek mensupları bilirkişilik listesine kayıt için başvuru yapabilmektedir.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

5 yıllık mesleki kıdeme sahip olunduğuna dair imzalı beyan veya belge

Ön Kayıt Formu 

Nüfus Cüzdanının Fotokopisi

Ödeme Dekontu 

Ödeme Bilgileri 

Kayıt ücretini havale/EFT yoluyla veya ofisimize uğrayarak kredi kartıyla ödeyebilirsiniz.

Havale / EFT Bilgileri :

Ufuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Kamu İktisadi İşletmesi

Halkbank Çukurambar Ticari Şubesi Hesap No: 16100021

IBAN No. TR80 0001 2001 3110 0016 1000 21

(Ödeme yaparken Katılımcının Adı-Soyadı, TC Kimlik Numarası ve Bilirkişilik Temel Eğitimi ücreti olduğu mutlaka belirtilmelidir.)

Programa Kayıt Olma Şekli 

1. Adım: Ön kayıt formunu doldurunuz.

2. Adım: Başvuru teyit e-postası aldıktan sonra yukarıda belirtilen hesap numarasına ücretinizi yatırınız. (Kredi kartı ile ödemelerde lütfen iletişime geçiniz.)

3. Adım: Ödeme dekontunuzu ve nüfus cüzdanınızın fotokopisini ufsem@ufuk.edu.tr adresine e posta yoluyla gönderiniz.

4. Adım: Ödeme dekontunun ulaştığına dair teyit e-postası ve ders programı ve derslik bilgileri konulu eposta gönderilecektir. Kaydınız tamamlanmıştır.

Devam Zorunluluğu 

Katılım belgesine hak kazanmak için Bilirkişilik Yönetmeliği  gereğince derslere düzenli olarak devam zorunludur, Yönetmeliğe göre eğitimin 1/12’sine devam etmeyenlerin eğitim programıyla ilişiği kesilir. Bu sebeple katılım belgesine hak kazanmak için 24 saatin 23 saatine katılım zorunludur.

Belgelendirme

Eğitimlerini tamamlayan katılımcılara en geç bir ay içinde Bilirkişilik Temel Eğitimini tamamladıklarına dair katılım belgesi verilecektir.

İade ve İptal Koşulları

Sınıfın açılması için kayıtlar yeterli kişi sayısına  ulaşmazsa UFSEM, eğitimin iptali hakkını saklı tutar.

Katılımcının ödemeyi gerçekleştirmesi ve eğitime kaydını yapması sonrasında kaydını iptal ettirmek istemesi durumunda, eğitim başlama tarihinden 7 iş günü öncesine kadar eğitim ücretinin tamamı iade edilecektir. Bunun dışında eğitim başlayıncaya kadar yalnızca mücbir sebeplerle kayıt iptali halinde ücret iadesi yapılacaktır. Eğitim başladıktan sonra ise yapılacak kayıt iptallerinde ücret iadesi yapılmayacak ve katılımcı eğitimden ayrılsa dahi, kalan taksitleri ödeyecektir. Katılımcı bu şartı peşinen kabul ettiğini gayrikabili rücu beyan ve taahhüt eder.

İletişim

Başvuru, kayıt ve ücretler hakkında bilgi almak için

E-Posta: ufsem@ufuk.edu.tr

WhatsApp Numarası: 0549 226 44 38

* LİBRA Akademi’nin Katkılarıyla…