UZLAŞTIRMACI YENİLEME EĞİTİMİ

UZLAŞTIRMACI YENİLEME EĞİTİMİ

Uzlaştırmacı Yenileme Ufuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi – UFSEM tarafından Libra Akademi ve Özel Uzman Destek A.Ş. işbirliği ile gerçekleştirilmiştir. Aydın 1. Grubun eğitimi 24 Haziran 2022 tarihinde eğitmenlerimiz; Uzlaştırmacı Cemile Aylin ARSLAN ve Dr. Öğr. Üyesi Baki CAN ile birlikte Uzlaştırmacı Yenileme Eğitimimiz tamamlanmıştır.

              8 Saat yüz yüze AYDIN’da gerçekleşen eğitimimiz öğrencilerin aktif katılımlarıyla tamamlanmıştır. Yenileme eğitimi ile uzlaştırmacıların, uzlaştırma süreciyle ilgili son mevzuat değişikliklerini öğrenmesi ve mevcut bilgisini pekiştirmesi sağlanmıştır. Uzlaştırmacı Yenileme Eğitimi’nin katılımcılara sağlayacağı öğrenim/kazanım hedefleri olan; Alternatif uyuşmazlık çözümü, iletişim ve müzakere becerileri ile yöntemlerini geliştirmeyi öğrenme; Mağdur, suçtan zarar gören, şüpheli ya da sanık ile birlikte çalışmanın özel koşullarına hâkim olma; Mevcut bilgileri güncelleme ve pekiştirme sağlanmıştır.

 Uzlaştırmacılığın ilke, esas ve usulleri ile ilgili mevzuat hakkında yeterli düzeyde bilgi edinilmesi ve arabuluculuk etik değerlerini ve içselleştirilmesi katılımcılara uygulamalı olarak öğretilmiştir.

Arabuluculuk Yenileme Eğitimimiz katılımcıların yoğun ilgisi ve olumlu geri bildirimleriyle tamamlanmıştır. Ufuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Uzlaştırmacı Yenileme Eğitimini en nitelikli ve etkin şekilde vermek için yeni katılımcılarını bekliyor…